Przejdź do treści

Uniwersytecki Inkubator Przyrodniczy

 

 

Serdecznie zapraszamy Uczniów szkół średnich do udziału w Warsztatach pisania artykułów naukowych, organizowanych w ramach Uniwersyteckiego Inkubatora Przyrodniczego. Warsztaty są bezpłatne, certyfikowane i odbywają się trybie jednodniowym.

 

W trakcie warsztatów Uczestnicy:

· poznają rodzaje i wszystkie etapy przygotowania prac naukowych o tematyce przyrodniczej – od wprowadzenia, przez opracowanie wyników badań, aż do dyskusji,

· będą mieli okazję poćwiczyć redagowanie tekstów w języku naukowym wspólnie z pracownikami naukowymi,

· poznają etapy przebiegu procesu publikacyjnego,

· będą miel szansę zostać autorem artykułu popularnonaukowego o tematyce przyrodniczej!

Dodatkowo po zakończeniu warsztatów Uczestnicy otrzymają wsparcie naukowe w przygotowaniu artykułu oraz możliwość wysłania tekstu do renomowanego czasopisma popularnonaukowego.

 

Informacje organizacyjne

Czas: 16 lutego 2023 (godzina zostanie podana w późniejszym terminie)

Miejsce: Instytut Biologii Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, ul. Podchorążych 2 (nowy budynek).

Rejestracja: formularz rejestracyjny dostępny jest tutaj: https://forms.office.com/e/XZjvfU92wZ

W celu zapewnienia profesjonalnej współpracy z Uczestnikami podczas warsztatów – ilość miejsc na wydarzenie jest ograniczona!

Termin nadsyłania zgłoszeń: 15.01.2023 lub do wyczerpania miejsc!

 

FAQ

Do kogo adresowane jest wydarzenie?

Zachęcamy do udziału w wydarzeniu Uczniów zainteresowanych tematyką przedmiotów przyrodniczych (biologia, chemia), którzy chcieliby w przyjemny i łatwy sposób zapoznać się z etapami procesu publikacyjnego. W wydarzeniu mogą także wziąć udział osoby, które chętnie wcielą się w naukowców i poznają zasady posługiwania się językiem naukowym oraz pasjonują się akademickim profilem pracy.

W jaki sposób wziąć udział w wydarzeniu?

Aby wziąć udział w Warsztatach Uniwersyteckiego Inkubatora Przyrodniczego konieczne jest wypełnienie formularza rejestracyjnego przez Nauczyciela do 15 stycznia 2023. Warunkiem jest także podanie proponowanej tematyki artykułu oraz zapoznanie się i akceptacja stosownych zgód, o których mowa w Regulaminie wydarzenia.

Czy podawany w formularzu temat publikacji jest ostateczny?

Podawany w formularzu temat publikacji nie jest wiążący – ma jedynie wskazać obszar zainteresowań Uczestnika Warsztatów. Rozumiemy, że w trakcie redakcji pracy – koncepcja może ulec zmianie.

Czy Nauczyciel może zgłosić zespół klasowy na warsztaty?

Nauczyciel może zgłosić do wydarzenia maksymalnie 5 Uczestników. Warsztaty charakteryzują się zindywidualizowaną formą szkolenia – nie ma możliwości zgłaszania całych zespołów klasowych.

Czy Nauczyciele mogą uczestniczyć w warsztatach?

Uczestnictwo Nauczycieli nie jest przewidziane w samych zajęciach warsztatowych, jednakże mogą wspomagać Ucznia w redakcji pracy naukowej, a tym samym zostać współautorem artykułu naukowego.

 

Szczegóły na plakacie