Przejdź do menu Przejdź do treści

Program Statistica

Instrukcja instalacji programu STATISTICA

Do prawidłowego przebiegu procesu instalacyjnego niezbędne będą kody i hasła otrzymane dodatkowo od dr Tomasza Łaciaka

Po uruchomieniu pliku instalacyjnego (setup.exe) należy wpisać następujące kody:
a/ numer seryjny (serial number) oraz klucz (product key)
b/ kod czasowy (install code).

Po wprowadzeniu kodów należy uzupełnić tabelkę z danymi użytkownika: imię, nazwisko, stanowisko (student, doktorant, asystent, adiunkt, profesor itp), instytucja (Uniwersytet Pedagogiczny), adres (ul. Podchorążych 2), kod (30-084) itd.

W polu adres email należy wpisać posiadany własny adres email z domeną „up.krakow.pl”. Dla studentów będzie to: statbiol@up.krakow.pl

Po uzupełnieniu wspomnianej tabeli program należy zarejestrować (instalacja zostaje przerwana do czasu poprawnej rejestracji).

Należy wejść na stronę: www.poczta.up.krakow.pl i zalogować się na swoje konto. Dla studentów: w polu nazwa wpisujemy: „statbiol”, natomiast w polu hasło wpisujemy otrzymane wraz z kodami hasło do poczty elektronicznej.

Po prawidłowym zalogowaniu się do poczty elektronicznej należy otworzyć właściwą wiadomość (zgodną co do dnia i czasu kiedy instalujemy program) i kliknąć w podany link. Po uzyskaniu informacji o „poprawnej weryfikacji adresu email” należy wylogować się z poczty elektronicznej
(dotyczy studentów) i wrócić do instalacji programu. Otrzymamy informację, że licencja została zarejestrowana i wówczas rozpocznie się ostatni proces instalacji programu.

Po kody należy zwracać się drogą emailową: tomasz.laciak@up.krakow.pl

W razie problemów i pytań związanych z opisanym procesem instalacji można zwracać się telefonicznie: dr Tomasz Łaciak, tel. 12-662 66 90.

 

Program STATISTICA

Program Statistica – wersja 32bit

Program Statistica – wersja 64bit