Przejdź do treści

Katedra Biochemii i Biofizyki

W Katedrze realizowane są badania w zakresie biochemii komórki, biochemii roślin oraz biofizyki. W oparciu o linie komórkowe zwierzęce prowadzone są badania cytotoksyczności wybranych substancji, głównie nanocząstek metalicznych. Hodowle in vitro komórek roślinnych oraz hodowle hydroponiczne roślin służą do badania stresu abiotycznego oraz poszukiwania potencjalnych protektantów. Badania na komórkach uzupełniają fizykochemiczne parametry opisujące właściwości membran lipidowych w układach modelowych.

Kierownik

 

dr hab. Anna Barbasz, prof. UP

ul. Podchorążych 2, pok. 221N

tel. +48 12 662 7836

e-mail: anna.barbasz@up.krakow.pl

 

Pracownicy badawczo-dydaktyczni

dr Barbara Dyba

ul. Podchorążych 2, pok. 221N

tel. +48 12 662 7836

e-mail: barbara.dyba@up.krakow.pl

 

dr Barbara Kreczmer

ul. Podchorążych 2, pok. 221N

tel. +48 12 662 7836

e-mail: barbara.kreczmer@up.krakow.pl

 

dr hab.  Elżbieta Rudolphi-Szydło, prof. UP

ul. Podchorążych 2, pok. 221N

tel. +48 12 662 7836

e-mail: elzbieta.rudolphi-skorska@up.krakow.pl

 

dr hab. Apolonia Sieprawska, prof. UP

ul. Podchorążych 2, pok. 221N

tel. +48 12 662 7836

e-mail: apolonia.sieprawska@up.krakow.pl

 

prof. dr hab. Maria Filek – pracownik emerytowany

ul. Podchorążych 2, pok. 221N

tel. +48 12 662 7836

e-mail: maria.filek@up.krakow.pl

 

dr hab. Maria Zembala, prof. UP – pracownik emerytowany

ul. Podchorążych 2, pok. 221N

tel. +48 12 662 7836

e-mail: maria.zembala@up.krakow.pl

 

Doktoranci:

mgr Magdalena Skórka